Lipoliza iniekcyjna

Body-Procedures-For-Plastic-Surgery

Smukła sylwetka ciała to wyzwanie dla niejednej kobiety. Ileż to razy postanowienia noworoczne związane są z poprawą sylwetki. Wtedy obiecujemy sobie stosować odpowiednią dietę, rozpoczynamy intensywne treningi a efekty tych działań nie zawsze są widoczne. Duża część po słabych efektach szybko rezygnuje z tego planu. Ale nawet te mocno uparte i zdesperowane kobiety nie są w stanie za pomocą tylko samych ćwiczeń czy też diety osiągnąć wymarzoną talię czy pozbyć się cellulitu. Wtedy z pomocą może przyjść medycyna estetyczna, która prawie w bezinwazyjny sposób potrafi przynieść uśmiech i zadowolenie na usta.

Modelowanie sylwetki ciała, czyli pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej możliwe jest do osiągnięcia za pomocą lipolizy.
Lipoliza iniekcyjna to metoda medycyny estetycznej pozwalająca na bezoperacyjną redukcję tkanki tłuszczowej. Jest to doskonała metoda zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn , którzy chcą pozbyć się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej i jednocześnie chcą uniknąć procedury chirurgicznej- liposukcji.

Lipoliza polega na podaniu w miejsca nadmiernego nagromadzenia się tkanki tłuszczowej preparatu- fosfatydylocholiny. Fosfatydylocholina to produkt uzyskiwany z ziaren soi. W medycynie do tej pory stosowana była do leczenia m.in. zatorów tłuszczowych oraz leczenia zaburzeń lipidowych.

Pierwszym lekarzem, który na świecie rozpoczął stosować tę nowoczesna metodę jest Dr Patricia Rittes z Brazylii. To Dr Rittes wstrzykując pacjentom fosfatydylocholinę w poduszeczki tłuszczowe dolnych powiek doprowadziła do całkowitego ich zniknięcia. To pozwoliło na dalsze zastosowanie fosfatydylocholiny w usuwaniu tłuszczu z okolicy brzucha, ud, pośladków czy łydek.

Fosfatydylocholina w połączeniu z kwasem deoksycholowym- główne składniki preparatu łacznie podawana w tkankę tłuszczową powoduje rozerwanie komórek tłuszczowych (adipocytów) Po wniknięciu do komórki wywołuje tłuszczu na trójglicerydy i kwasy tłuszczowe. Następnie wraz z lipoproteinami są one transportowane do wątroby, gdzie następuje rozpad tłuszczów i wydalanie ich z organizmu.

WSKAZANIA DO LIPOLIZY
• podwójny podbródek,
• druga broda
• fałd tłuszczu na brzuchu
• tłuszcz na udach,
• zbyt szerokie uda
• tłuszcz na pośladkach,
• zbyt grube pośladki
• gruby, otłuszczony „byczy” kark
• tłuszcz wokół pach,
• poduszeczki tłuszczu w okolicy pach
• tłuszcz na kolanach,
• zbyt grube kolana
Osoby z ostrą chorobą nerek,wątroby z problemem cukrzycy, chorą tarczycą, krwi związane z nadmiernym krwawieniem, oraz stałe stosowanie aspirynyczy innych leków wyklucza przeprowadzenie tego zabiegu.

Z reguły nie wykonuje się zabiegów lipoterapii u osób poniżej 18 roku życia, u ciężarnych oraz kobiet karmiących piersią. Przeciwwskazaniem względnym są choroby autoimmunologiczne w tym zapalenie tarczycy, ostre infekcje, znaczna otyłość (BMI>30), nadwrażliwość na jeden ze składników (np. alergia na soję), zaburzenia menstruacji.

Jak przebiega zabieg lipolizy?

Przed każdym zabiegiem lekarz zbiera wywiad dotyczący przebytych i ewentualnych aktualnych chorób. Na wybrane okolice nałożona zostaje maść ze środkiem znieczulającym na ok. 15 min. Następnie po dezynfekcji skóry, lekarz dokonuje wstrzykiwania fosfatydylocholiny w zaznaczone miejsca za pomocą specjalnego aplikatora z cieniutkimi igłami. W miejscu podania natychmiast pojawia się lekkie zaczerwienienie oraz uczucie pieczenia, które może utrzymywać się ok. 2 godziny. Po wykonanym zabiegu można zaraz wrócić do pełnej aktywności.

Możliwe odczyny po zabiegu:

zaczerwienie skóry, świąd, pieczenie, uczucie ucisku i dyskomfortu oraz drobne sinaki.
Najczęściej pojawia się obrzęk, który może utrzymywać się do 3-7 dni. Mogą pojawić się również rzadsze objawy związane z powstaniem drobnych guzków w okolicy poddawanej zabiegowi, nierówności związanych z nierównomierna eliminacją tłuszczu, zaburzenia wegetatywne jak krótkotrwałe osłabienie, zwiększona potliwość, biegunki, krwawienia między miesiączkami u kobiet.Wybierając się za zabieg lipolizy pamiętajmy, że dla pacjentek z dużym stopniem otyłości zabieg ten po prostu będzie nieskuteczny.

Najczęściej Lipoliza wykonywana jest na okolicę : podbródka, policzków, brzucha, ud oraz pośladków i okolicy kolan.
Najczęściej wykonuje się 2 zabiegi w odstępie ok. 3-4 tygodni. Aby osiągnąć lepsze efekty może go powtarzać.
Zauważalne efekty najlepiej są widoczne po upływie 2-3 tygodni od czasu wykonania drugiego zabiegu.

Kwas hialuronowy eliksirem młodości

Kwas hialuronowy jest powszechnie nazywany “eliksirem młodości” z powodu szerokiego zastosowania w kosmetyce. W kosmetologii estetycznej kwas hialuronowy zajmuje drugie miejsce po toksynie botulinowej w

Czytaj dalej

Hormony a skóra

Zaburzenia w gospodarce hormonalnej objawiają się w postaci zmian skórnych. Suchość skóry, łojotok, trądzik czy nadmierna pigmentacja mogą wskazywać na zaburzenia endokrynologiczne. Należy zatem kontrolować

Czytaj dalej