Biodegradowalne Nici w niechirurgicznych zabiegach liftingu skóry

nici

Do produkcji nici chirurgicznych stosowanych w medycynie estetycznej, jest używany Polidioksanon PDO,  Polikaprolakton, kwas L-polimlekowy i Kaprolakton.
Nici mogą być proste gładkie bez jakichkolwiek wypustek lub z mikrowypustkami w postaci haczyków lub stożków. Dodatkowo nici gładkie mogą mieć postać spiralek złożonych z jednego lub kilku włókien. Mogą być umieszczone w igle lub podawane do tkanki podskórnej przy pomocy elastycznej kaniuli.
Celem zabiegów jest stymulacja produkcji własnego kolagenu w skórze oraz mechaniczne uniesienie tkanek na niciach.
Biochemia nici
Po wprowadzeniu do organizmu nici ulegają stopniowemu biowchłanianiu w ciągu  180- 360 dni, w zależności od substancji z których są zbudowane, a także grubości nici i posiadania mikrowypustek, efekty zabiegu widoczne są do dwóch lat. Włókna z których są zbudowane, nie mają właściwości pirogennych, są materiałem  znanym i stosowanym w medycynie od wielu lat, dotychczas głównie w szwach skórnych i podskórny w chirurgii plastycznej, ginekologii, okulistyce, urologii. Materiał ten spełnia wszystkie wymagania względem szwów chirurgicznych określone przez farmakopeę amerykańską. Nici cechuje bardzo wysoka wytrzymałość na rozciąganie, doskonała giętkość, płynne przejście przez tkanki. Nici mają również wpływ na syntezę naturalnego kwasu hialuronowego poprzez mechaniczną na stymulacje fibroblastów.
Metody implantacji nici biodegradowalnych
Polega na podskórnym wprowadzeniu nici za pomocą igieł lub elastycznych kaniul. Istnieje wiele metod wprowadzania nici. Popularne techniki wprowadzania nici to: liniowa, technika siatki, wachlarza, kanapki, szycia i drzewka.
Efekty zabiegu
nici w zależności od materiału z którego są wykonane, grubości i struktury utrzymują się w tkankach średnio od 6 do 12 miesięcy. Efekt zabiegu jest przedłużony gdyż biodegradacja nici prowadzi do zmian strukturalnych w tkankach. Dzieje się tak na skutek działania stymulującego materiału z którego wykonane są nici. Następuje wzmocnienie tkanki, poprawa jakości skóry, jej gęstości, zabezpieczenia przed starzeniem, w związku z czym można powiedzieć że efekt utrzymuje się do dwóch lat.
Bezpośrednio po zabiegu
Występuje tkliwość tkanek w okolicy podawanej zabiegowi.
Może wystąpić krótkotrwały ból w czasie nasilonych ruchów mimicznych
Uczucie ciągnięcia przez nici.
Zawsze dochodzi do obrzęku i zasinień który nasilenie jest indywidualne dla każdego pacjenta.
Nici mają inną strukturę niż struktura własnych tkanek i dlatego mogą być odczuwalne przez skórę.
Objawy te zanikają samoistnie w ciągu 7-14 dni. Na pełny efekt liftingu trzeba poczekać 3-4 tygodnie.
Przeciwwskazania do zabiegu
Ciąża i okres karmienia piersią
Choroby autoimmunologiczne
Źle gojące się rany
Ciężki nieleczone nadciśnienie tętnicze
Zaburzenia krzepnięcia krwi
Stan zapalny w obszarze dla planowanego zabiegu
Choroby psychiczne
Najważniejsze zalecenia po zabiegu
W ciągu trzech 4 tygodni po implantacji nici, pacjent powinien przestrzegać ścisłych zasad, powstrzymać się od intensywnych ćwiczeń mięśni mimicznych twarzy, intensywnego wysiłku fizycznego, unikać masażu, intensywnego rozgrzewania ciała, sauny, solarium.
Zaleca się stosować okłady z cold pack.
Dobrze przeprowadzony zabieg implantacji nici gwarantuje skuteczność zabiegów i zadowolenia pacjentów.

Kwas hialuronowy eliksirem młodości

Kwas hialuronowy jest powszechnie nazywany “eliksirem młodości” z powodu szerokiego zastosowania w kosmetyce. W kosmetologii estetycznej kwas hialuronowy zajmuje drugie miejsce po toksynie botulinowej w

Czytaj dalej

Lipoliza iniekcyjna

Smukła sylwetka ciała to wyzwanie dla niejednej kobiety. Ileż to razy postanowienia noworoczne związane są z poprawą sylwetki. Wtedy obiecujemy sobie stosować odpowiednią dietę, rozpoczynamy

Czytaj dalej

Hormony a skóra

Zaburzenia w gospodarce hormonalnej objawiają się w postaci zmian skórnych. Suchość skóry, łojotok, trądzik czy nadmierna pigmentacja mogą wskazywać na zaburzenia endokrynologiczne. Należy zatem kontrolować

Czytaj dalej